Ups, ser ud til at denne ejendom ikke længere er tilgængelig Bliv ikke panik, vi har fået dig dækket med et godt tilbud om lignende indkvartering i Korčula Lumbarda og Kroatiske øer!

Villa FraMar -
Korčula Lumbarda - Kroatiske øer


Mere om ejeren
Detaljeret beskrivelse

Nybygget hus i umiddelbar nærhed af havet (Račišće bugten, Lumbarda). Huset er bygget af naturmaterialer af højeste kvalitet (sten, træ, keramik) og udstyret med moderne teknologi (solsystem til varmt vand, topkvalitets inverter klimaanlæg i alle rum), så det er behageligt at opholde sig i selv under varmeste dage. Det er omgivet af århundreder gamle oliventræer, der giver rummet en særlig atmosfære og charme. Huset består af en stueetage med åben stue, køkken og rummelig spisestue med åben pejs (grill), soveværelse med dobbeltseng og badeværelse. Stueetagen vender ud mod haven og terrassen med tropisk træterrasse og jacuzzi, så pladsen garanterer privatliv og afslapning. På første sal er der et stort soveværelse med dobbeltseng til to personer og egen stor terrasse med udsigt over havet og Pelješac. Galleriet fører til et luksuriøst badeværelse med stort badekar og balkon. HELE VILLA TIL LEJE, INGEN ANDRE GÆSTER

Læs mere
Overnatning: 4 personer
Område 150 m2
Have 470 m2
Mere information
Betaling og betingelser

Reservationsbekræftelse: 20% af det samlede beløb, resten en uge før ankomst

Turistskat er inkluderet i prisen. Dokumentation for reservationsbekræftelse ved reservation
Afbestillingspolitik

Ved afbestilling mindre end 15 dage før planlagt ankomst beholder udlejer depositum betalt ved booking!

Afstande
  • Hav 60 m
  • Strand 90 m
  • Bycentrum 900 m
  • Dagligvarer 900 m
  • Restaurant 100 m
  • Læge 4 km
  • Apotek 5 km
  • Bank 5 km
  • Posthus 900 m
  • Tankstation 4 km
  • Busstation 5 km
  • Lufthavn 100 km
  • Lystbådehavn 1 km
  • Diskotek 5 km
  • Nationalpark 20 km
Strandtype/Kysttype
Sandstrand
Småstenstrand
Betonstrand
Klippestrand
Ekstra tilbud

I nabolaget er der en vidunderlig ny restaurant af en fantastisk ung kok, kaldet "Škafetin", på tværs af hovedgaden! Alternativt, hvis du ønsker mere traditionel lokal frisk fisk, så gå til restauranten "Zure" eller "Mere"! For lækker pizza kan du besøge Torkul, nær marinaen i Lumbarda, du vil elske det! En anden ting, som Lumbarda er berømt for, er vinene fra den berømte Grk-sort, en hvidvin, der er produceret lokalt. Nyd vinsmagning i adskillige familievingårde. Med et stort udvalg af strande i Lumbarda, uanset om det er sandet, stenet eller stenet, er beliggenheden perfekt til ultimativ afslapning.

Franciska & Mario Vidovic Annoncering idet 2017
Taler:
Kroatisk
Engelsk
Tysk
Italiensk
Mere om ejeren
Interessepunkter i nærheden Villa FraMar
Har du boet her? Skriv en anmeldelse!
Seneste annoncer
Ferielejligheder Silvana Baška Voda, Split og dens omgivelser
Ferielejligheder Stjepan Jeličić Hvar, Kroatiske øer
Ferielejlighed Iris Brodarica, Šibenik og dens omgivelser
Ferielejlighed Žunta Trogir, Split og dens omgivelser