Lejligheder nær havet, i den gamle del af Vrsar. Gennem parken til stenstranden med skygge fra fyrretræer (egnet til børn) er der kun 2 minutters gang, så det er bekvemt at vende tilbage til frokost eller en eftermiddagspause. Lejlighederne ligger i et stenhus omgivet af grønne områder og skygge, men du er velkommen til at tænde for airconditionen. Parkering tilgængelig i gården. Have med grill til aftener med afslapning og nydelse. Der er intet tv. Centrum for begivenhederne er i havnen eller på Pjaca (bytorvet), som du kun har en kort gåtur til, eller du kan tage en tur med turisttoget (en særlig oplevelse for unge og gamle) efter middagen. Spørg gerne dine værter, hvor du kan få en god is, forkæle dig selv med et glas vin af høj kvalitet eller nyde en lækker middag. For elskere af et gratis FKK-ophold på stranden, lej en cykel og tag til den nærliggende Portosole eller Koversada autocamp i en afstand af 1500 mm.
Læs mere IndkvarteringsenhederReservationsbekræftelsen udgør 20% af opholdets samlede pris og betragtes som et depositum/forskudsbetaling ved ankomst. Vi giver dig bankoplysninger efter anmodning. Ankomsttidspunkt i løbet af hele dagen og alle ugens dage. Vi anbefaler et minimumsophold på to dage, så fornægte ikke dig selv fornøjelsen. UDCHECKING: indtil kl. 09:00 INDCHECKING: efter kl. 16:00 På grund af forordningen om beskyttelse af personoplysninger skal vi informere gæsterne om, at du på grund af Republikken Kroatiens lovbestemmelser skal indsende personoplysninger til inspektion ved ankomst til faciliteten på grund af registrering i E-visitor-systemet (ankomstregistrering).
Turistskat er inkluderet i prisen. Dokumentation for reservationsbekræftelse ved reservationParkering - gratis og sikret i vores gård. WIFI, aircondition, grill i haven. Turistture til Lim-kanalen (Limfjorden), natsvømning eller et besøg i Rovinj .... tjek tilbuddet i marinaen .... eller spørg om en anbefaling.
5 point
Tak
Det var os en fornøjelse at være vært for dig, med venlig hilsen, familien Rakovac
Vi boede i begge studier i 2 uger i juni/juli. Vi var 4 personer. Hvert studie havde et soveværelse med 2 senge, aircondition og fluenet på vinduerne. Køkkenet var lille, men havde alt hvad du behøver. Køleskab, gaskomfur, vask og service. Der er også et lille forværelse. Vi spiste udenfor. Bordet og stolene stod foran studiet. Du kan handle i byen eller i det store supermarked ved indgangen til byen. Du kan parkere ved huset. Studiet var meget rent og ryddeligt. Håndklæder er på badeværelset. Der manglede intet. Vi savnede ikke tv'et. Det tager 3,5 minutter fra boligen til græsplænen på stranden. Der er altid plads på stranden. Der er brusere, toiletter, græsplæne, skov, restaurant og bar. Vi havde rigtig god kontakt med værtindens datter, hun ordnede alt. Vi var i stand til at afklare alt med hende, via e-mail eller telefon. Tak igen til hende. Vi følte os virkelig godt tilpas.