En del af familiens ejendom er til leje. Huset ligger. nær centrum af Umag, men i meget rolige omgivelser. Det er 5 minutters gang til havet og centrum. Det er 5 minutter til den første strand (bystrand). gå. Til den næste 10 minutter, og til hotellets strande 20 minutter. Der er masser af cykelstier i byen og dens omgivelser, og cykler kan lejes flere steder. Det er tæt på promenader ved havet, parker for børn og udendørs fitness for voksne og børn. Byens torv ligger tæt på, der sker ofte noget der og alle, der har lyst, kan tage et kig. I nærheden ligger Lidl, Spar og Konzum indkøbscentre, en sportsplads, en sportshal, et sundhedscenter, en busstation, restauranter mv.
Læs mere IndkvarteringsenhederPerson uden seng 10 euro pr. dag. Kæledyr / kun mindre størrelser / accepteres efter anmodning og koster 6 euro per dag. For at bekræfte reservationen er det nødvendigt at betale 20 % i forskud til ejerens konto. Send en kopi af betalingen til ejeren via e-mail. Det resterende beløb betales kontant ved ankomst. Et ophold på mindre end 3 dage på værelse og 5 dage i lejlighed øger prisen med 20 procent. Reservationsopbevaringsmuligheden er 24 timer. Ankomster fra 14:00 til 19:00. I tilfælde af forsinkelse, ring til ejeren eller send en sms. Afgang kl. 10.00.
Turistskat er inkluderet i prisen.Mulighed for aftale med ejer ved reservation.
Prisen for overnatning inkluderer: - turistskat - registrering - internet - aircondition - parkering - brug af vaskemaskine Værelsesgæster kan bruge bordet på terrassen
Vi boede i en lejlighed med to soveværelser, den var ideel til vores familie på fire. Fremragende udstyret køkken, komfortable senge, rummelig, meget ren og pæn. Fru Štefanija er meget venlig, hun var altid til rådighed. Hun hjalp os med nogle uheld, vi havde, og det er vi meget taknemmelige for. Beliggenheden er fremragende - man kan gå til centrum og den gamle del af byen. Vi har allerede annonceret, at vi gerne vil gentage det næste år.
Tak for alt. I har været mine kære gæster. Jeg vil især gerne rose jeres børn, som er velopdragne og fungerer fremragende som familie. Tro ikke, jeg overdriver, I har virkelig gjort et stort indtryk. Hav det godt og sundt, og jeg håber at se jer igen. Med venlig hilsen fra Umag. Štefanija
Jeg boede i en studiolejlighed med en ven. Studiolejligheden er ryddelig og komfortabel for en til to personer – vi følte os meget trygge. Vi havde et tekøkken, hvor vi tilberedte vores måltider hver dag. Bymidten og promenaden ligger meget tæt på, og strandene er smukke og alle inden for gåafstand. Fru Štefanija er en meget venlig og behagelig person, der virkelig sørger for, at man føler sig hjemme. Jeg vil sige, at hun var vært for os som familie. Til sidst tilbragte vi en del tid sammen og havde dejlige samtaler. Jeg kan varmt anbefale denne indkvartering, og jeg er sikker på, at vi kommer tilbage igen.
Tak for den fine beskrivelse af min personlighed. I var mine kære gæster, og jeg vil meget gerne være vært for jer igen. Tak og med venlig hilsen! ŠTEFAN IJA