Første række til stranden - 10 m til stranden. Vi tilbyder komfortable lejligheder med aircondition og veludstyrede lejligheder i første række til stranden i den lille by Srima nær Vodice. Stranden ligger i naturlig skygge fra tamarisktræer. Stranden er lavvandet, sandet og grusbelagt og asfalteret til siddepladser og solbadning, og den er egnet til både små børn og voksne. I den indhegnede have har vi en stor parkeringsplads i skyggen af kiwitræer. I haven er der et udendørs brusebad med varmt vand og en grill. Vi har en bøje til en båd foran huset og gratis Wi-Fi. Alle lejligheder har store overdækkede terrasser med havudsigt, behagelige at opholde sig på hele dagen. Veludstyrede køkkener med stort køleskab og fryser samt gas- og elektrisk komfur. I nærheden er der mange restauranter og konditorier samt to dagligvarebutikker. Lejlighederne garanterer en behagelig ferie og nattefred. Bymidten ligger 300 m væk, og Vodice centrum ligger ca. 2 km væk. Vi anbefaler en aftentur langs havet til Vodice, hvor der er et underholdningsprogram og mange restauranter hver dag.
Læs mere IndkvarteringsenhederAdgang til lejligheden er mulig efter kl. 12 om morgenen, og afrejse er mulig indtil kl. 9 om morgenen. Depositum for reservation af lejligheden skal betales til vores girokonto i banken på 150 euro. Ved reservationer på 11-14 dage er depositummet 200 euro, og ved reservationer på 15 dage eller mere er depositummet 250 euro. Hele lejebeløbet, minus depositumsbeløbet, betales ved ankomst til lejligheden kontant i euro. Vi accepterer ikke gæster med hud- og infektionssygdomme. Vi kan ikke acceptere gæster i kørestol, gæster, der er immobile eller har svært ved at bevæge sig, eller alvorligt syge. Vi accepterer ikke kæledyr. Rygning er kun tilladt på terrassen. Turistskat og aircondition er inkluderet i prisen.
Turistskat er inkluderet i prisen.I Srima centrum kan du leje en båd, og der er også en hurtig taxabåd til din rådighed, der kan tage dig på en tur til de nærliggende øer og småøer til en overkommelig pris. Der er også en legeplads for børn. Udflugtsbåde afgår fra Vodice og Šibenik hver dag til Kornati Nationalpark og Krka Nationalpark. I nærheden af huset (ca. 30 m) er der en velrenommeret restaurant med en rummelig terrasse, hvor du kan spise morgenmad, frokost og aftensmad eller bare nyde en drink og slappe af med en smuk udsigt over havet. Du kan bestille forskellige retter og specialiteter samt pizza af meget høj kvalitet og frisk grillet fisk til overkommelige og konkurrencedygtige priser.