Lejligheden ligger i et roligt område midt i Sabunike, beskyttet mod trafik og nysgerrige blikke. Parkering til lejligheden i en lukket gårdhave. Toværelses lejlighed med aircondition til 4-5 personer, to soveværelser, ekstra sovesofa i stuen, køkken, badeværelse, overdækket terrasse, parkering i gården. TV; Satellit. Gratis WIFI, berømt sandstrand, ideel for familier med små børn... Butikker, grøntmarked, restauranter, aviser, souvenirs inden for 300 m. Prisen inkluderer ikke turistskat, som er 1 euro pr. dag pr. person, børn under 12 år betaler ikke skat.
Læs mere IndkvarteringsenhederAnkomst efter kl. 15.00, afrejse før kl. 10.00. Forudbetaling, dvs. reservation svarende til én overnatning på ejerens konto. Slutrengøring af lejligheden, du kan selv rengøre den så ren som du fandt den eller betale 80 euro.
Turistskat er ikke inkluderet i prisen.Lejligheden kan afbestilles / på grund af corona eller sygdom / mindst 14 dage før datoen, og depositummet refunderes fuldt ud. Ved afbestilling senere end 7 dage før datoen refunderes depositummet ikke. Ved afbestilling mellem 14 og 7 dage refunderes 50% af depositummet mod fremvisning af original dokumentation for manglende deltagelse. Afbrydelse af ferien på grund af force majeure er mulig med dokumentation fra f.eks. en læge osv.
Køkkenet er udstyret med opvaskemaskine, mikrobølgeovn, kaffemaskine, køleskab. ... og der er også mulighed for at bruge grillen, vi tillader dig også at medbringe dit eget sengetøj, og så aftaler vi en rabat på prisen. Inden for en radius af 300 m er der en butik, bageri og restauranter. Det berømte turistcenter ZATON ligger 2 km væk. Byen NIN med mange restauranter, butikker og markederne Tomi og Konzum ligger også 1 km væk.
Det to ugers ophold i lejligheden hos Margit og Branko var meget vellykket. Værterne er venlige, omgængelige mennesker, der virkelig bekymrer sig om deres gæsters tilfredshed. Vi vil huske det lækre grillede kød og grøntsager i lang tid, samt hyggelige møder over is eller vin. Værten forberedte to cykler til os, hvilket gjorde vores ophold meget attraktivt, da vi tog på mange cykelture rundt i området. Vi boede i en lejlighed på anden sal med terrasse. Lejligheden har brug for modernisering, men det var ikke vigtigt, men klimaet og stemningen i Kroatien var nok. Værtinde, hun tog sig af udstyret med alle nødvendige ting, fra en opvaskemaskine, et komfur, en kaffemaskine, gryder, bøffer, fade, glas ... og aircondition. Vi hilser varmt på værterne. Darek og Gosia fra Polen.