App. ligger i centrum af Pula nær ARENA, i en beboelsesbygning på 2. sal. Den blev renoveret i 2024. Udstyret med alle nødvendige faciliteter for et behageligt ophold: - Værelse med vindue: dobbeltseng, garderobe med spejl, kommode, olieradiator, TV, strygejern, 2 stole, billeder, ur og natlamper, sengetøj, tæppe og håndklæder - Køkken: køkkenskabe, komfur, stort køleskab, bord, stole, aircondition, mikrobølgeovn, elkedel, kaffemaskine, brødrister, service - Badeværelse: toilet, bruser, vaskemaskine, vask med spejl, vægvarmer, hårtørrer - Balkon Bygningen har en lukket gård, hvor CYKLER kan opbevares. App. ligger 2 minutters gang fra ARENA 10 min. fra den gamle bydel i KAŠTELA, hvor der er et lille romersk teater, 2,5 km fra STRANDEN, og i nabolaget er der et bageri, fastfood, butik, konditorier, ROCK CAFE, frisørsalon og kæledyrsplejesalon, MARKED (12 min.). Det er også tæt på ACI MARINA, hvorfra der afgår både til BRIJUNE og andre udflugter, og en hydrofoilbåd til VENEDIG. App. er KÆLEDYRSVENLIG!
Læs mere IndkvarteringsenhederBetaling sker til kontoen (al kontakt via e-mail og/eller WhatsApp). Indtjekning sker efter aftale, og udtjekning er kl. 10.00. Maksimalt 1 kæledyr er tilladt inde i bygningen. Forbrugsregninger og turistskat er inkluderet i prisen. Prisen er lidt højere for et miniophold på 1, 2 eller 3 dage.
Turistskat er inkluderet i prisen.Vi besøgte Pula i august for en koncert i Arenaen. Lejlighed Leptirić var et godt valg til et kort ophold, ikke kun på grund af nærheden til Arenaen, men også på grund af faciliteterne. Vi havde alt, hvad vi havde brug for til et behageligt ophold. Lejligheden var ren og pæn, havde aircondition og var komfortabel. Jeg kan helt sikkert anbefale den.
Fremragende indrettet lille lejlighed, i et roligt område, i centrum af Pula, hundrede meter fra Arenaen. Al ros til fru Tatjana. LP
Jeg boede i Leptirić-lejligheden flere gange i forskellige årstider. Jeg er meget tilfreds med beliggenheden (alt er i nærheden - Arena, centrum, marked, strandbus, bådhavn,...), renligheden og freden (selvom den ligger i byens centrum, ligger lejligheden i rolige omgivelser uden støj). Jeg kan varmt anbefale det.
Yderst tilfreds med indkvarteringen. Ideel beliggenhed for at besøge koncerter i Arenaen samt for at besøge Brijuni. ACI marina ligger i nærheden. Lejligheden kan varmt anbefales.
En sødt indrettet lejlighed i centrum af byen. Fantastisk beliggenhed for alle, der ønsker at se og udforske Pula. Lejligheden er ekstremt ren og pæn. Særlig ros til fru Tatjana, som er meget venlig, imødekommende og hjælpsom. Vi kom uden for mange planer, og alle de anbefalinger, vi modtog vedrørende strande, restauranter og attraktioner, glædede os! Helt sikkert en lejlighed, der skal besøges af alle par eller singler, der ønsker en romantisk atmosfære og gåture i Pulas centrum!
Et ideelt sted for en drømmeferie. Ren, meget komfortabel lejlighed med en fremragende beliggenhed (nær Arenaen), der giver dig mulighed for en afslappet gåtur rundt i byen. ACI-marinaen ligger også i nærheden, hvorfra der afgår både til Brijuni og Venedig. Dette er helt sikkert et sted, jeg gerne vil vende tilbage til.
Behagelig, ryddelig, flink og venlig værtinde, fantastisk beliggenhed i byens centrum, kan varmt anbefales...
Fantastisk beliggenhed i umiddelbar nærhed af Arenaen. Komfortabel indkvartering for to personer. Lejligheden er yderst ren og indrettet.
Lejligheden er fantastisk til folk, der ønsker at besøge udstillinger, museer, restauranter, caféer, men også besøge enhver strand i Pula, da terminalen med alle offentlige transportbusser ligger 10 minutter fra studiet. Lejligheden er pænt indrettet og udstyret med misundelsesværdig renlighed af sanitære, soveværelses- og køkkenområder. Trods den umiddelbare nærhed til Arenaen ligger lejligheden i et fredeligt og roligt område. Vi har boet der flere gange, både i de koldere og varmere perioder af året, og varmeapparatet med aircondition er tilfredsstillende på alle tider af året.
Smuk lejlighed, nyrenoveret, fantastisk beliggenhed i byens centrum, tæt på offentlig transport, venlig værtinde!
Ekstremt komfortabel, fuldstændig indrettet og renoveret, yderst venlig værtinde. Jeg kan anbefale!
Vi boede i 7 dage i Butterfly-lejligheden. Vi var henrykte. Alt i bygningen er blevet renoveret, tæt på arenaen, bymidten, havet. Alle 5. Vi kommer tilbage igen.