En række til havet! En speciel, anderledes lejlighed til dig: en lejlighed, hvor du vil føle dig som i din egen nye, personlige, smukke og komfortable lejlighed. I den (på 90m2) finder du: en komfortabel, lys og rummelig stue med køkken og spiseplads, der danner en samlet enhed, derefter 3 smukke og hyggelige soveværelser og 2 badeværelser. Derudover en stor balkon med en smuk udsigt over den lokale havn og havet. Stuen og 2 soveværelser har aircondition, og det 3. soveværelse har en kraftig ventilator. Lejligheden ligger på anden sal i et hus beliggende ved vandet, i centrum af den lille og charmerende fiskerlandsby Mimice. Du behøver ikke mere end to-tre minutters gang til stranden, og den første restaurant og café ligger kun 10 meter væk.
Læs mere IndkvarteringsenhederFor at reservere indkvartering skal der betales et depositum på 20% af den samlede pris. Resten af beløbet betales kontant på ankomstdagen til indkvarteringen. Ankomsttid er fra kl. 14.00, og afrejsetid er indtil kl. 10.00.
Turistskat er inkluderet i prisen.Lejlighed ved siden af havet, du vågner op fra balkonen med udsigt over havet. Et vidunderligt sted og en vidunderlig fru Jelena. Rent steder i år skal vi meget igen, og jeg tror ikke, det bliver det sidste.
Vi har boet i Jelenas lejlighed i årevis, i år kunne vi ikke på grund af situationen med Corona-virussen. Mimice og lejligheden er vores paradis på jorden, og vi vil vende tilbage hvert år. Der er intet så smukt overalt i verden. Kun vores ... Mimice ... Og selvfølgelig Jelena Vi holder dem jaloux for os selv
Mimice .... :)
Tak Tamara :)
Fantastisk sted, ren og rummelige, stor balkon på havet! Leve med "ånd " - (! Selv fra 1891) På hylderne mestre litteratur og filosoffer. Masker og andre souvenirs ejere er fascinerende, og på samme tid ikke forstyrrer den frie udøvelse af møbler og apparater. Hvidevarer helt nye og høj kvalitet. Den nærmeste strand er mindre end 20m, men ved siden af er der to mere - meget mere interessant :) Ved siden af restauranten - temmelig stille og fredeligt, absolut ikke forstyrre vores hvile, ligesom havnen - små - kun til gavn for de lokale. Lejligheden har air condition trods varmen bruge det kun én gang, for her er der en behagelig, naturlig kølighed. Badeværelser ikke meget moderne, men meget velholdte og velfungerende fejlfrit. For os alt cool - og i den ikke-bindende frihed separat indgang fra bagsiden af bygningen. Mrs. Jelena er en charmerende person, der taler flydende engelsk, nyttige og respekterer privatlivets fred for sine gæster. Vi følte ligesom i et hotel. Nogle 80 meter fra lejligheden er der en stand med pandekager, pommes frites og hamburgere (rimeligt prissat). Selv om lejligheden har ingen parkering, ikke noget problem med offentlig parkering, er du nødt til at vente et stykke tid og altid finder noget :) jeg stærkt anbefale det. Billeder afspejler ikke charmen af dette sted! Jeg vil tilføje, at havet er så rent, at balkonen kan du se fiskene svømme i det.
Jeg kan varmt anbefale lejlighederne på Mrs. Jelena, ren, overkommelige priser, og frem for alt samiutkim havet, det var fantastisk!