Villa Vinodolka er et hus beliggende i første række til havet i et roligt sted kaldet Fažana. Det er 2 minutters gang til havet og 5 minutters gang til centrum. Det nærmeste indkøbscenter ligger 5 minutters gang fra lejligheden. I nærheden ligger også den smukke Brijuni Nationalpark (5 minutters gang til båden) og byen Pula, som ligger 15 minutter væk i bil.
Læs mere Indkvarteringsenheder- Reservationen er gyldig efter betaling af 20% af den samlede pris. Send betalingsbekræftelse eller betalingskvittering til e-mail. Vi bekræfter personligt reservationen via e-mail. - Ved et kortere ophold end den reserverede periode betales prisen for den reserverede periode. - Tillæg: 50% for et ophold på én dag; 25% for et ophold på mindre end 4 dage - Prisen inkluderer: Sengelinned (skift 10 dage), el- og vandomkostninger Tillægspris: - Ekstra seng = 12€/dag - Kæledyr = 10€/dag - Slutrengøring = 35€ (Lejlighed 1), 40€ (Lejlighed 2, 3) Ind-/udtjekning: Ankomst til lejligheden efter kl. 16:00 (eller efter aftale), afgang fra lejligheden indtil kl. 10:00.
Turistskat er inkluderet i prisen.- Hvis du ønsker at annullere reservationen uanset årsag, refunderes depositummet (minus bankgebyrer), hvis reservationen annulleres mindst 30 dage i forvejen.
Vi tilbyder en velkomstdrink og en introduktion til værterne. I den rummelige gård har vi en grill, der kan bruges på gas eller træ. Kæledyr er velkomne. Efter aftale med værterne er det muligt at arrangere en tur til Brijuni Nationalpark, som ligger samme sted.
Ejerne af lejlighederne er meget venlige, imødekommende og diskrete, og tilbyder gæsterne fuldstændig privatliv og fred. Beliggenheden er ideel, roligt kvarter i grønne omgivelser, få skridt til stranden, lige så langt til centrum. Lejligheden er udstyret med alt det nødvendige indhold for et behageligt ophold, fuldt funktionel, pæn og ren, sengene er yderst behagelige. Al ros og anbefalinger til denne bolig! Jeg tror, at alle dem, der var gæster i Villa Vinodolka, deler min mening.
Vi er lige kommet hjem fra en dejlig ferie. Indkvartering var en vigtig determinant for at gøre vores ferie smuk. Lejligheden har bedre funktioner end de konklusioner, du skaber ved at bladre i beskrivelsen her på nettet. Stranden ligger 2 minutters gang fra lejligheden. Lejligheden kunne siges i centrum af Fazana, og alligevel er den så stille, og du har nattefred. Nærheden af restauranten, havnen, indkøbscentret og ikke mindre vigtigt er værterne så imødekommende og alligevel ikke påtrængende. De er klar til at hjælpe med alt, hvad du måtte have brug for. Min varme anbefaling.
Værterne er venlige og diskrete. Beliggenheden er perfekt, 100 m fra stranden med naturlig skygge og det samme fra legepladsen, 300 m fra centrum. Trods nærheden til centrum var vi fascineret af freden og roen. Stedet byder på muligheder for udflugter, tæt på Brijuni, Pula, Rovinj og mange andre steder, som vi ikke nåede at besøge i 9 dages ferie.